Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na WNEiZ Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na WNEiZ

Studia podyplomowe. Dlaczego warto.

Studia podyplomowe - dwa słowa, które mogą być przepustką do Twojego rozwoju, a w rezultacie - sukcesu zawodowego. Czy warto jeszcze raz zasiąść w uczelnianej ławie i poświęcić kilka weekendów, by wspólnie z innymi słuchaczami wrócić - choć trochę - do studenckich czasów? Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem tego typu studiów. Być może do podjęcia decyzji przekonają Cię następujące korzyści, które bez wątpienia płyną z uczestnictwa w podyplomowych programach studiów:

1.  Zyskasz dogłębne spojrzenie na problem

Być może, będąc jeszcze "zwykłym" studentem, niejednokrotnie zastanawiałeś się: po co mi akurat ten przedmiot?! Fakt, niektóre programy studiów pierwszego i drugiego stopnia są tak skonstruowane, by ich studenci zdobyli całościowy pogląd na świat. Studia podyplomowe to co innego. Ze względu na to, że ograniczają się one do jednej dziedziny, dogłębnie przybliżają wszystkie procesy i mechanizmy, które związane są z wybraną przez Ciebie problematyką. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne przedmioty, będące raczej "zapychaczami" planu niż czymś, czego rzeczywiście chcielibyśmy się uczyć i czego rzeczywiście od danego programu studiów oczekiwaliśmy.

2. Trzy razy praktyka

Często pytając ludzi, jakie jest ich najgorsze wspomnienie ze szkoły, odpowiadają: wkuwanie grubych podręczników. Studia podyplomowe to przede wszystkim studia o charakterze praktycznym - większość przedmiotów zalicza się tu projektem, nastawionym na realne rozwiązania. Po drugie, podyplomowe programy studiów to miejsce, gdzie praktyka łączy się z teorią - nie tylko pod względem przekazywanych treści, ale także pod kątem tego, przez kogo treści te są przekazywane. Na przykład studia podyplomowe oferowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to programy współorganizowane ze znanymi na rynku firmami i instytucjami, stąd też wykładowcami są tam zarówno naukowcy z doświadczeniem w konsultingu, jak i - w dużej mierze - praktycy biznesu. Po trzecie: słuchacze studiów podyplomowych to często osoby, które mają ogromne doświadczenie zawodowe i - chętnie - wzajemnie się nim dzielą.

3. Potęga networkingu

To, co łączy się także z ostatnim punktem. Będąc słuchaczem studiów podyplomowych możesz być pewny jednego: poznasz tu osoby, które mogą pochwalić się sporym doświadczeniem zawodowym. To jedna z cech, którą słuchacze studiów podyplomowych bardzo często wskazują jako ich niewątpliwą zaletę. To doskonała okazja, by poznać nowe osoby, wzajemnie wymieniać się zawodowymi doświadczeniami i wspólnie się inspirować. Aby nie rzucać słów na wiatr, opinia jednej z osób, która ukończyła tego typu studia:

"Najcenniejsze, co zyskałam, to spojrzenie na aspekty zarządzania z perspektywy różnych ludzi, którzy na co dzień zajmują się odmiennymi niż ja działaniami, mają inne punkty widzenia" - mówi Maja Oracka, Global Quality & Lean Manager w międzynarodowej firmie z branży automotive Visscher Caravelle, odpowiedzialna za wdrażanie systemów usprawniających organizację i produkcję, a absolwentka IV edycji studiów Budowanie Kompetencji Menedżerskich Liderów Biznesu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

4. Dopasowanie do potrzeb rynku

Siłą studiów podyplomowych jest także na bieżąco aktualizowana i dostosowana ciągle zmieniającego się rynku ich oferta. To właśnie dlatego, w odpowiedzi na potrzeby pracowników i pracodawców, co jakiś czas powstają nowe programy, dopasowane do trendów zmieniającego się świata. I tak, gdzie jeszcze kilka lat temu nie spotkalibyśmy studiów z Lean Logistics czy Business Controlling, dziś są one bardzo często wybieraną częścią naszej oferty studiów.

Powyższe punkty jasno pokazują: chcąc zainwestować w swój rozwój, warto zastanowić się nad podjęciem studiów podyplomowych. Dyplom ukończenia takiego programu może być doskonałym potwierdzeniem Twoich kwalifikacji i przepustką do awansu. A co najważniejsze: studia podyplomowe to czas spędzony z praktykami i doświadczonymi słuchaczami, który może zaowocować w przyszłości.

 

Nie wiesz, jakie studia wybrać? Sprawdź naszą ofertę