Przejdź do komentarzy
ENG

Konferencje i seminaria w 2016 r. Konferencje i seminaria w 2016 r.

16-04-01

II Kopernikańskie Sympozjum Młodych Naukowców nt. ,,Współczesne zarządzanie – wyzwania i zagrożenia XXI wieku"
Organizatorzy: Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem WNEiZ UMK, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Toruniu, Instytut Badań Gospodarczych.


2016-04-10 – 2016-04-12

"Finanse i Rachunkowość na rzecz zrównoważonego rozwoju" - IV Międzynarodowa Konferencja GOSPODARKA - ETYKA - ŚRODOWISKO, 10-12.04.2016 r.
Organizator: Katedra Zarządzania Finansam,, WNEiZ, UMK
Kierownik naukowy: prof. dr hab. Leszek Dziawgo.


2016-04-15

VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa z cyklu "Problemy Gospodarki Światowej"


2016-05-10 2016-05-11

"Inwestycje i nieruchomości w gospodarce światowej", 10-11 maja 2016 r.
Organizator: Katedra Inwestycji i Nieruchomości WNEiZ UMK.


2016-06-09

"ABACUS  2016" Ogólnopolska Konferencja z Zakresu Historii Rachunkowości,
Organizatorzy: Katedra Rachunkowości WNEiZ UMK, SKwP Komisja Historii Teorii i Praktyki Rachunkowości w Polsce.


2016-06-17 2016-06-18

VII Międzynarodowa Konferencja z cyklu "ROZWÓJ REGIONALNY"
Organizatorzy: Centrum Badań Europy Środkowej i Wschodniej, Katedra Integracji Europejskiej i Studiów Regionalnych, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


2016-09-09

"Positive management and leadership in socially responsible organisations", 9 września 2016 r.
Organizatorzy: Koło Naukowe Doktorantów WNEiZ, Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Katedra Doskonałości Biznesowej WNEiZ UMK.


Pozostałe konferencje

Publikacje pracowników WNEiZ Publikacje pracowników WNEiZ

Organizacje Naukowe Organizacje Naukowe

Grupa Naukowo-Badawcza SKOLAR

Powstała na początku roku akademickiego 2003/2004 z inicjatywy pracowników i doktorantów Katedry Zarządzania Procesami Inwestycyjno-Innowacyjnymi Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Działalność badawcza grupy koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi, działalnością korporacji transnarodowych, prywatyzacją oraz aktywnością przedsiębiorstw w wykorzystywaniu środków z funduszy przedakcesyjnych i strukturalnych Unii Europejskiej.

Kierownikiem zespołu jest dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK.

Celem powstania witryny internetowej SKOLAR było stworzenie platformy dyskusyjnej, która stałaby się miejscem wymiany poglądów i inspiracją do pogłębionych rozważań w obrębie prezentowanych obszarów tematycznych. Poza tym, www.skolar.uni.torun.pl ma być źródłem informacji o aktualnie realizowanych przez grupę projektach, najnowszych publikacjach, zainteresowaniach badawczych członków zespołu oraz o organizowanych i współorganizowanych przez SKOLAR konferencjach naukowych.

www.skolar.uni.torun.pl

Centrum Badań Europy Środkowej i Wschodniej

Cele i kierunki działania:

pogłębianie i promocja wiedzy o przemianach zachodzących w państwach i regionach Europy Środkowej i Wschodniej, rozwój partnerskich kontaktów z ośrodkami naukowymi tych państw, prowadzenie wspólnych badań naukowych.

Zadania:

1) prowadzenie wspólnie z partnerami zagranicznymi badań w zakresie rozwoju Europy Środkowej i Wschodniej, w szczególności problemów: wzrostu gospodarczego, rozwoju inteligentnego, zrównoważonego i inkluzywnego, międzynarodowych stosunków gospodarczych, polityki gospodarczej i społecznej, konkurencyjności gospodarek krajowych i regionalnych;

2) upowszechnianie i promowanie wiedzy o gospodarce Europy Środkowej i Wschodniej;

3) współpraca z ośrodkami naukowymi, jednostkami samorządu terytorialnego, podmiotami gospodarczymi, organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami w kraju i za granicą;

4) świadczenie usług eksperckich i edukacyjnych, organizowanie konferencji, seminariów, kursów, wykładów itp. o tematyce społeczno-ekonomicznej.

https://cbesw.umk.pl/

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Doktorantów

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Doktorantów powstało 8 marca 2000 r. Jego celem jest wspieranie działalności naukowej doktorantów UMK wskazanej w odpowiednich przepisach statutu. Koło składa się z sekcji wydziałowych i międzywydziałowych. Jedną z nich jest sekcja ekonomiczna, w skład której wchodzą doktoranci z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. W ramach dotychczasowej działalności sekcja zorganizowała konferencję "Współczesne trendy w gospodarce".

http://www.doktoranci.umk.pl/

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
x