Warsztaty – edycja 2023/2024 (semestr zimowy)

Warsztaty dostępne w ramach zadania

W ramach zadania zrealizowanych zostanie siedem zajęć warsztatowych kształcących kompetencje.

Każdy uczestnik może skorzystać z jednego lub dwóch z wskazanych poniżej warsztatów.

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym, do momentu zapełnienia miejsc szkoleniowych na dane warsztaty.

Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach (imię i nazwisko, kierunek, rok studiów, nazwa warsztatów) należy przesyłać na adres hannaol@umk.pl

Osoby, które chcą skorzystać z drugiego warsztatu w ramach bieżącej edycji zadania 20 traktowane są jak osoby, które skorzystały/ korzystają już ze wsparcia w ramach projektu – patrz informacje dot. grupy docelowej w kwestii pierwszeństwa przyjęcia/ udziału.

Szkolenia kończą się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zrealizowany materiał.

I. Studia, studia i po studiach – jak efektywnie zaplanować ścieżkę kariery? – 8 godzin

Planowana jedna grupa, 10-20 miejsc szkoleniowych

Prowadząca: dr Kamila Skrzypczyńska – adiunkt w Katedrze Doskonałości Biznesowej WNEiZ UMK. W obszarze jej zainteresowań naukowych i dydaktycznych znajdują się m.in.: przywództwo, coaching, zarządzanie stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna. Dr Kamila Skrzypczyńska jest doktorem nauk o zarządzaniu, pracuje jako konsultantka biznesowa w zakresie tworzenia i wdrażania strategii biznesowych, optymalizacji działalności operacyjnej oraz kształtowania pozytywnego środowiska pracy. Autorka wielu publikacji z zakresu przywództwa, w tym znaczenia kompetencji miękkich w pracy lidera. Posiada bogate doświadczenie związane z prowadzeniem szkoleń i warsztatów z zakresu kompetencji interpersonalnych. Sprawdź jakie zajęcia dr Skrzypczyńska prowadzi na WNEiZ.

Termin: 14.11.2023 r. (wtorek), godz. 08:00-14:30, sala 40

Miejsce: Zajęcia realizowane na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń

Warsztaty będą obejmować następujące zagadnienia:

II. Nie taka dorosłość straszna jak ją malują – jak skutecznie radzić sobie ze stresem? – 8 godzin

Termin: 08.12.2023 r. (piątek), godz. 08:00-14:30, sala 40

Warsztaty będą obejmować następujące zagadnienia:

III. Aktualne CV, job coaching – 6 godzin

Planowana jedna grupa, 10-20 miejsc szkoleniowych

Prowadząca: lic. Hanna Olkiewicz – pracowniczka Dziekanatu WNEiZ, doradca zawodowy, job-coach – absolwentka psychologii w biznesie o specjalności psychologia rozwoju zawodowego, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Job-coachingu – nowoczesnego doradztwa zawodowego i coachingu kariery w Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Warszawie. Lubi pracę z ludźmi, interesuje ją człowiek i to, co w nim jeszcze nieodkryte.

Termin:

22.11.2023 r. (środa), godz. 13:00-15:30 (część 1; 3 godziny), sala 16

29.11.2023 r. (środa), godz. 13:00-15:30 (część 2; 3 godziny), sala 16

W trakcie warsztatu dowiesz się jakie są obowiązkowe elementy Curriculum Vitae oraz jakich błędów unikać tworząc swój życiorys zawodowy, nauczysz się dopasowywać swoje CV do oferty pracy. Podniesiesz swoją samoświadomość  dotyczącą umiejętności i kompetencji miękkich, które posiadasz. Dowiesz się gdzie szukać ofert pracy.

IV. Excel – poziom średnio zaawansowany – formuły tablicowe, ochrona danych i dokumentu, poprawność danych – 4 godziny

Planowana jedna grupa, 10-20 miejsc szkoleniowych

Prowadzący: mgr Grzegorz Markowski, asystent w Katedrze Zastosowań Informatyki i Matematyki w Ekonomii WNEiZ UMK, specjalista informatyk w Dziale Informatyzacji Administracji Uniwersyteckiego Centrum Informatyczne UMK. Sprawdź jakie zajęcia mgr Markowski prowadzi na WNEiZ.

Termin: 21.11.2023 r. (wtorek), godz. 16:20-19:30, sala 15

Podczas warsztatów student zdobędzie  wiedzę na temat narzędzia pakietu MS Office – Excel w zakresie zbierania, przetwarzania, oraz ochrony danych.

Poprawność danych umożliwia:

Formuły tablicowe pozwalają:

Ochrona danych:

V. Excel – poziom średnio zaawansowany – filtry zaawansowane, śledzenie zależności, zaawansowane formuły – 4 godziny

Planowana jedna grupa, 10-20 miejsc szkoleniowych

Prowadzący: mgr Adrian Nowak, asystent w Katedrze Zastosowań Informatyki i Matematyki w Ekonomii WNEiZ UMK, starszy informatyk w Dziale Informatyzacji Administracji Uniwersyteckiego Centrum Informatyczne UMK. Sprawdź jakie zajęcia mgr Nowak prowadzi na WNEiZ.

Termin: 21.11.2023 r. (wtorek), godz. 16:20-19:30, sala 118

Warsztaty będą obejmować:

Uczestnicy kursu będą mieć możliwość zapoznania się z szerokimi możliwościami MS Excel. Dowiedzą się jak skutecznie wykorzystywać narzędzie w procesie analizy danych, co poskutkuje lepszym zrozumieniem posiadanych danych oraz umożliwi lepsze podejmowanie decyzji biznesowych.

VI. Excel – poziom średnio zaawansowany – sumy częściowe, tabele i wykresy przestawne – 4 godziny

Termin: 28.11.2023 r. (wtorek), godz. 16:20-19:30, sala 118

Warsztaty będą obejmować:

VII. Excel – poziom zaawansowany – Power Pivot (praca z dużymi zestawami danych) – 4 godziny

Termin: 05.12.2023 r. (wtorek), godz. 16:20-19:30, sala 118

Narzędzie Microsoft Power Pivot jest zaawansowanym narzędziem analitycznym, które zapewnia 360-stopniowy widok dla użytkowników biznesowych. Poprzez przejrzystą wizualizację danych studenci lepiej zrozumieją dane oraz będą w stanie podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Uczestnicy warsztatów z Microsoft Power Pivot zdobędą wiedzę z zakresu: