Innowacje cyfrowe i FinTech
Specjalność Innowacje cyfrowe w biznesie i FinTech jest częścią kierunku “Gospodarka cyfrowa” i skupia się na zdobyciu wiedzy i umiejętności związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w biznesie oraz sektorze finansowym.
Absolwenci specjalności „Innowacje cyfrowe w biznesie i FinTech” kierunku Gospodarka cyfrowa będą posiadali wiedzę na temat bankowości cyfrowej, sektora FinTech, handlu elektronicznego i usług cyfrowych, przemysłu 4.0, SmartCity, marketingu cyfrowego, funkcjonowania systemów cyfrowej administracji. Będą mieli również kompetencje do planowania i realizacji procesu transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwach, a także do zarządzania projektami w sektorach cyfrowych.
W ramach specjalności studenci:
- poznają podstawy działania modeli biznesowych w gospodarce cyfrowej,
- poznają uwarunkowania powstawania i rozwoju startupów,
- zdobędą wiedzę dotyczącą możliwych źródeł finansowania nowych projektów,
- poznają regulacje prawne w gospodarce cyfrowej, takie jak ochrona danych osobowych, otoczenie regulacyjne i nadzór sektora FinTech, otwarta bankowość, otoczenie regulacyjne sektora e-commerce oraz przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML).
Specjalność Innowacje cyfrowe w biznesie i FinTech oferuje szereg przedmiotów specjalistycznych, takich jak bankowość cyfrowa i system płatniczy, handel elektroniczny, przemysł 4.0, zdecentralizowane finanse i kryptoaktywa, przedsiębiorczość i rozwój startupów, projekty innowacyjne i pozyskiwanie środków na B+R, regulacje prawne w gospodarce cyfrowej, rozwiązania antyfraudowe, AML oraz KYC w gospodarce cyfrowej, finanse behawioralne, myślenie projektowe i kreatywne rozwiązywanie problemów biznesowych, finanse publiczne i system podatkowy oraz komunikacja w biznesie (w tym investor pitch).
Absolwenci tej specjalności będą mieli wiele możliwości kariery zawodowej w sektorze finansowym oraz w innowacyjnych i dynamicznych firmach. Będą w stanie wprowadzać innowacje i przyczyniać się do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.
Prezentacja specjalności (648 KB)