Kreowanie innowacyjnych inicjatyw docenione przez AACSB

Mężczyzna stojący w pomieszczeniu stylizowanym na mały sklep z koszykiem w ręku.
Inicjatorem powstania Future Digital Retail Lab był dr hab. Michał Polasik, prof. UMK, dyrektor Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych UMK fot. Andrzej Romański

Future Digital Retail Lab, funkcjonujące w ramach Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych, znalazło się w przewodniku AACSB "Pathways to Innovation: An Exploratory Guide for Business Schools".

Przewodnik stanowi uzupełnienie stanowiska AACSB "Let's Lead Boldly: Elevating the Value of Business Schools" i podkreśla sześć obszarów, w których szkoły biznesu mogą tworzyć innowacyjne rozwiązania, które są zgodne ze zmieniającymi się oczekiwaniami interesariuszy, w tym przedsiębiorstw, studentów, osób uczących się przez całe życie oraz społeczeństwa.

Future Digital Retail Lab zostało uwzględnione w ramach obszaru Innovative Problem-Solvers.

Publikacja pozwala uzyskać nowe spojrzenie na kluczowe pytania:

• Jakie są niektóre ze zmieniających się oczekiwań rynku w zakresie edukacji biznesowej?
  • Gdzie szkoły biznesu mogą tworzyć wyjątkową wartość dzięki innowacjom w zakresie nauczania, badań i pozostałych działań?
  • Jakie innowacyjne praktyki są już stosowane w sieci szkół biznesu AACSB?

Future Digital Retail Lab stanowi kompletną infrastrukturę badawczą samoobsługowego sklepu-laboratorium, w którym można przetestować kluczowe elementy automatyzacji procesów, doświadczenia użytkowników oraz wpływ dystansu społecznego wywołanego przez pandemię COVID-19.

Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych, którego dyrektorem jest dr hab. Michał Polasik, prof. UMK to jednostka naukowa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, działająca przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. W ramach działalności Centrum prowadzi interdyscyplinarne badania w zakresie gospodarki i finansów cyfrowych. Centrum dąży do zdobycia pozycji lidera badań finansów cyfrowych i podjęcia naukowej rywalizacji z czołowymi ośrodkami naukowymi na świecie.

Future Digital Retail Lab zostało uwzględnione w przewodniku dzięki zgłoszeniu do konkursu "2023 AACSB Innovations That Inspire", przygotowanym przez członka Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych – mgr Mikołaja Borowskiego-Besztę, doktoranta Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMK.

Z dotychczas zgłoszonych w ramach konkursu inicjatyw WNEiZ: