Cykl warsztatów inwestycyjnych koordynowany przez dr Magdalenę Kuczmarską z Katedry Inwestycji i Nieruchomości został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu AACSB „Innovations that inspires”.
Program warsztatów miał na celu rozwijanie kompetencji osób studiujących, podkreślając praktyczne aspekty zarządzania projektami inwestycyjnymi. Podstawą programu jest przekonanie, że bycie dobrą menedżerką/dobrym menedżerem projektu inwestycyjnego to nie tylko znajomość metod i technik zarządzania projektem - ważne jest również zrozumienie natury procesu inwestycyjnego. Wymaga to wiedzy z różnych dyscyplin, w tym ekonomii, zarządzania, prawa i budownictwa.
Projekt podzielony był na 3 części. Pierwsza część koncentrowała się na trzech blokach tematycznych: zarządzaniu projektami inwestycyjnymi, opartymi na doświadczeniach w branży budowlanej, aspektach prawnych procesu inwestycyjnego oraz strategiach marketingowych deweloperów nieruchomości mieszkaniowych. Później osoby uczestniczące w projekcie odbyły wizytę szkoleniową na placu budowy. W ramach trzeciej części partner projektu zaoferował czterotygodniowe staże dla kilku osób, które wyróżniły się w trakcie poprzednich spotkań.
Partnerem cyklu były firmy APRO Construction i APRO Investment. Obie firmy w 2023 zostały uhonorowane mianem „Diamentów Forbesa”, a także otrzymały dodatkowe nagrody od Kujawsko-Pomorskiej Izby Budownictwa i Prezydenta Miasta Torunia za swoje projekty.
Więcej informacji na temat projektu dostępnych jest na stronie AACSB
"Innovations that inspires" to coroczny konkurs, który wyróżnia instytucje z całego świata, które są liderami zmian w edukacji biznesowej. W 2024 roku, wyróżnienia prezentują unikatowe sposoby, w jakie szkoły biznesu wykorzystują innowacje do tworzenia nowej wartości dla społeczności, które obsługują. Te szkoły odważnie przewodzą, umożliwiając równy dostęp, wzmacniając rozwiązywanie problemów, projektując aktualne programy nauczania i certyfikaty, stosując elastyczne metody nauczania, tworząc nową wiedzę i rozwijając liderów o wpływie społecznym.
"W świecie stojącym przed wyzwaniami społecznymi, ekonomicznymi i technologicznymi, szkoły biznesowe kreują innowacje, aby rozwijać potężne rozwiązania. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu jest przykładem unikatowych sposobów, w jakie szkoły biznesowe tworzą wartość i wpływ dla swoich interesariuszy," powiedziała Lily Bi, prezydentka i dyrektor generalna AACSB. "Poprzez odważne przywództwo i innowacje, WNEiZ UMK przyczynia się do lepszego świata, demonstrując ważną rolę, jaką szkoły biznesowe odgrywają w naszym społeczeństwie."
W tym roku w ramach konkursu wyróżniono 240 działań szkół biznesowych, które są przykładem wizjonerskiego podejścia do edukacji, badań, zaangażowania społecznego, przedsiębiorczości, przywództwa oraz różnorodności.