Dzień Kazachstanu na UMK (22.05)

fot. Nadesłane

22 maja br. Katedra Inwestycji i Nieruchomości serdecznie zaprasza na Dzień Kazachstanu na UMK, organizowany w ramach XI Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.

Jednym z głównych wydarzeń w trakcie Dnia Kazachstanu będzie konferencja pn. Kazachstan jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. Wezmą w niej udział przedstawiciele: Ambasady Republiki Kazachstanu w Polsce na czele z JE Ambasadorem, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Gospodarczej, regionalnych instytucji okołobiznesowych, środowiska akademickiego oraz przedsiębiorcy. Program konferencji przewiduje między innymi prezentację wyników unikatowego badania napływu do Kazachstanu kapitału z zagranicy w postaci inwestycji bezpośrednich, przeprowadzonego przez zespół WNEiZ UMK (badanie to zyskało duże uznanie w środowisku międzynarodowym). Konferencja rozpocznie się o godz. 11:00 w tzw. nowej sali Rady Wydziału.

Tego dnia w godzinach 9:00 - 10:15 w sali nr IV WNEiZ odbędzie się prelekcja Аdila Żubikanowa (doktoranta Academia Copernicana) oraz studentów, obywateli Kazachstanu, odbywających studia w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i w innych polskich uczelniach pt. "Kazachstan – historia, społeczeństwo, gospodarka, przyroda".

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla studentów i pracowników UMK.