Zespół z naszego Wydziału finalistą Akademickich Mistrzostw Menedżerskich

3 dziewczyny z nagrodą
Finał konkursu odbył się w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. fot. Nadesłane

12 czerwca br. reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studentki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania – Natalia Kalińska, Weronika Górecka oraz Paulina Kaczorek, pod opieką dr Ryszarda Lorenczewskiego, wzięły udział w finale Akademickich Mistrzostw Menedżerskich organizowanych przez Revas - Business Simulation Games. Finał odbył się w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Studentki, po przejściu sześciu intensywnych rund decyzyjnych w symulacji "Agencja Interaktywna", zajęły 4. miejsce, co stanowi ogromne osiągnięcie w kontekście rywalizacji z 10 najlepszymi zespołami studenckimi z całej Polski, pokonując w  eliminacjach 195 drużyn.

Finał konkursu zaszczycili swoją obecnością Minister Nauki Dariusz Wieczorek oraz Prezes Zarządu InPost – Rafał Brzoska, który podczas swojego wystąpienia udzielił praktycznej lekcji biznesowej wszystkim finalistom. Gratulacje złożyli także Wiceprezes Fundacji GPW – Alina Bączar oraz Prezes Zarządu Revas – Wojciech Pitura.

Udział w tym prestiżowym konkursie pozwolił studentkom na rozwinięcie kluczowych umiejętności zarządzania i podejmowania strategicznych decyzji w dynamicznym środowisku biznesowym. W trakcie symulacji uczestniczki musiały stawić czoła różnorodnym wyzwaniom, takim jak zarządzanie zespołem, planowanie finansowe, analiza rynku oraz podejmowanie ryzykownych decyzji.