
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania został wyróżniony za projekt "Atrakcyjność inwestycyjna województwa kujawsko-pomorskiego" w konkursie ”Innovations That Inspire 2025”, organizowanym corocznie od 2015 przez AACSB International.
Projekt został zrealizowany przez pracowników Katedry Inwestycji i Nieruchomości WNEiZ UMK w składzie:
- dr hab. inż. Małgorzata Jaworek, prof. UMK (kierownik),
- dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK,
- dr Magdalena Kuczmarska,
- dr hab. Marcin Kuzel, prof. UMK,
- dr Małgorzata Szałucka,
- dr hab. inż. Małgorzata Krajewska, prof. UMK,
- dr hab. Ewa Siemińska.
Zleceniodawcą projektu była Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Gdańsku. Projekt został wykonany we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim oraz gminą Brześć Kujawski.
Warto wspomnieć, że w dotychczasowych dziesięciu edycjach konkursu, WNEiZ UMK jest jedyną uczelnią członkowską AACSB w Polsce, która otrzymała nagrodę (trzy razy). Oprócz naszego uniwersytetu, w całej historii konkursu nagrodzono tylko jeden uniwersytet wschodnioeuropejski.
Wyróżnione innowacje (w sumie 26 w tegorocznej edycji) będą szeroko prezentowane w trakcie corocznej konferencji AACSB ICAM 2025, która odbędzie się w terminie 7-9 kwietnia w Wiedniu (Austria). Na konferencji Wydział będzie reprezentowany przez dr Małgorzatę Szałucką. Natomiast, dr Aranka Ignasiak-Szulc – prodziekan ds. współpracy międzynarodowej oraz prof. Małgorzata Jaworek – kierownik projektu będą uczestniczyć na zaproszenie Ronalda Tuningi, Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego AACSB na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, w obradach „2nd Round Table for Business Practice Research and Education” organizowanym w Apeldoorn (Niderlandy) przez Wittenborg University of Applied Sciences w dniach 14-15 maja 2025. Wyróżniony projekt UMK będzie przedstawiony w czasie obrad jako studium przypadku.
Poprzez konkurs „Innovations That Inspire” AACSB podkreśla sposoby, w jakie szkoły biznesu zmieniają oblicze szkolnictwa wyższego. Konkurs co roku ma różne tematy przewodnie. W poprzednich latach koncentrował się na zaangażowaniu szkół biznesu, współtworzeniu wiedzy, wpływie społecznym, szkołach biznesu przyszłości i kreowaniu unikatowej wartości dla interesariuszy. W bieżącej edycji konkurs skupiał się na innowacyjnych sposobach współpracy szkół biznesu z przedsiębiorstwami, podmiotami rządowymi lub organizacjami pozarządowymi w celu rozwiązywania złożonych problemów biznesowych lub społecznych lub rozwijania sposobu nauczania edukacji biznesowej.