Potrójny dyplom polsko-włosko-francuski na kierunku ekonomia
Na skróty:
Główne założenia:
Polsko-włosko-francuski program potrójnego dyplomu (nazywany w skrócie triple diploma) realizowany na studiach magisterskich (II stopnia) na anglojęzycznej wersji kierunku ekonomia został powołany do życia w 2017 roku. Jest realizowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu wspólnie z Wydziałem Ekonomii i Prawa Università degli Studi di Macerata (Włochy), Wydziałem Prawa, Ekonomii i Zarządzania Université d’Angers (Francja).
A jak wygląda to w praktyce? Organizacja programu:
Organizacja programu:
- I semestr w ramach programu realizowany jest na uczelni macierzystej
- II semestr studenci odbywają na uniwersytecie w Maceracie
- III semestr – na uniwersytecie francuskim
- IV semestr – uniwersytet w Toruniu
Wszystkie zajęcia w ramach programu prowadzone są w języku angielskim. Na czas pobytu we Włoszech i Francji studenci mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego z programu Erasmus+.
Korzyści:
- Podczas dwuletnich studiów magisterskich masz możliwość uzyskania:
- tytułu zawodowego magistra na kierunku ekonomia – specjalność gospodarka i finanse międzynarodowe nadanego przez UMK w Toruniu,
- tytułu zawodowego magistra na kierunku finanse – specjalność prawo i finanse, nadawanego przez Uniwersytet w Angers,
- tytułu zawodowego magistra na kierunku rynki kapitałowe i instytucje finansowe – nadawanego przez Uniwersytet w Maceracie.
- zdobędziesz wyróżniające na rynku pracy wykształcenie i doświadczenie,
- znacząco polepszysz znajomość języka angielskiego, a po roku spędzonym we Włoszech i Francji dodatkowo będziesz mógł pochwalić się znajomością języka włoskiego i francuskiego
- będziesz mieć możliwość poznania wielu pięknych zakątków Włoszech i Francji, poznasz inną tradycję, kuchnię i muzykę,
- słoneczne Włochy i romantyczna Francja przez rok będą Twoim domem,
- poznasz ludzi z innych krajów, nawiążesz nowe międzynarodowe przyjaźnie.
Warunkiem uzyskania trzech dyplomów jest dla studentów WNEiZ UMK zrealizowanie programu studiów i przygotowanie pracy magisterskiej (zgodnie z zasadami obowiązującymi na WNEiZ) oraz złożenie egzaminu dyplomowego.
Zasady rekrutacji:
Rekrutację studentów do udziału w programie każdy z uniwersytetów prowadzi we własnym zakresie. Rekrutacja na WNEiZ UMK odbywa się w pierwszym semestrze danego roku akademickiego. Jej podstawą jest rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku angielskim (służy poznaniu motywacji zgłoszonych osób do udziału w programie, ogólnej ich wiedzy na temat aktualnych problemów gospodarczych i społecznych, a także wiedzy o Włoszech i Francji). W doborze uczestników programu brane są pod uwagę następujące kryteria:
- średnia ocen ze studiów licencjackich,
- znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B2),
- aktywność studencka i pozastudencka (np. aktywność w kołach naukowych, działalność organizacyjna na rzecz wydziału, działalność charytatywna itp.).
- znajomość języka włoskiego/francuskiego (nie jest wymagana, ale jest dodatkowym atutem).