ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
zdjęcie nagłówkowe

Program anglojęzyczny Finance and accounting

Anglojęzyczny program studiów II stopnia funkcjonuje w ramach podpisanej w 2023 roku wspólnym wysiłkiem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK oraz Wydziału Administracji Biznesu, Ekonomii i Prawa na Uniwersytecie Carla Von Ossietzky’ego w Oldenburgu (Niemcy). Studenci, którzy kończą ten program studiów uzyskują dwa dyplomy: dyplom UMK w Toruniu (magister na kierunku finanse i rachunkowość) oraz dyplom Uniwersytetu w Oldenburgu (Master in Betriebswirtschaftslehre: Management und Recht o specjalności Buchhaltung, Finanzen, Steuern). Zajęcia w ramach tego programu odbywają się wyłącznie w języku angielskim. Pierwszy semestr studiów ma miejsce w Toruniu na uczelni macierzystej (w przypadku studentów WNEiZ UMK uczestniczą oni w zajęciach na anglojęzycznej wersji kierunku finanse i rachunkowość). Drugi semestr zajęć odbywa się w Oldenburgu, gdzie wszyscy studenci uczestniczą w zajęciach na kierunku Business Administration: Management and Law o specjalności Accounting, Finance, Taxation. Trzeci semestr ma miejsce na UMK w Toruniu (dla wszystkich uczestników programu). Semestr czwarty odbywa się na uczelni macierzystej (czyli w przypadku studentów WNEiZ – w Toruniu).