AACSB accredited AMBA accredited
ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Zasady rejestracji

KALENDARZ REJESTRACJI WNEiZ

KALENDARZ REJESTRACJI UMK

Rejestracja na zajęcia kursowe

Studenci 1 roku I stopnia studiów stacjonarnych nie rejestrują się na obowiązujące ich zajęcia kursowe. Zostają wpisani na poszczególne przedmioty i do grup ćwiczeniowych przez Dziekanat. Także przez Dziekanat zostają zapisani na zajęcia studenci kierunków prowadzonych w języku angielskim.

Pozostali studenci (stacjonarni i niestacjonarni) rejestrują się na wszystkie obowiązujące przedmioty i do grup ćwiczeniowych (w tym praktyki zawodowe) w obu semestrach, zgodnie z planem studiów, zwyczajowo pod koniec września przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Na starszych latach bywają sytuacje łączenia dwóch grup specjalnościowych lub modułowych na ćwiczeniach z przedmiotów kierunkowych. Prosimy o sprawdzanie opisów grup.

Niektóre zajęcia odbywają się w formie zdalnej (plik), więc studenci którzy nie zapiszą się do grupy nie będą mieli technicznej możliwości uczestniczenia w zajęciach. Każdy przedmiot prowadzony w formie zdalnej jest wpisany jako kurs na platformie MOODLE, a studenci zapisani do poszczególnych grup zajęciowych otrzymują odpowiednie instrukcje i zaproszenia od nauczycieli prowadzących zajęcia.

UWAGA! Zajęcia zdalne (oraz seminaria, odbywające się w gmachu WNEiZ) w planie zajęć nie mają przyporządkowanej sali.

Rejestracja na moduły/specjalności na studiach I stopnia

Rejestracja na moduły specjalnościowe dla studentów 1 roku kierunków ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie oraz rejestracja na specjalności dla studentów 1 roku kierunku gospodarka cyfrowa i 2 roku kierunków logistyka oraz komunikacja i psychologia w biznesie odbywa się zwyczajowo w drugiej połowie maja.

W związku z bogatą ofertą modułów i specjalności występują zróżnicowane limity zapisów w zależności od kierunków studiów. Uruchomione zostaną te z nich, na które będzie największe zainteresowanie studentów a ich liczba będzie adekwatna do liczby studentów na danym roku.

Informacje na temat poszczególnych modułów i specjalności znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Rejestracja na moduły/specjalności na studiach II stopnia odbywa się w trakcie procesu rekrutacyjnego na studia.

Rejestracja na zajęcia ogólnouczelniane

Zgodnie z planem studiów każdy student 2 roku I stopnia musi zrealizować przedmiot z grupy wykładów ogólnouczelnianych w wymiarze nie mniejszym niż 2 ECTS, a student studiów II stopnia –  w wymiarze nie mniejszym niż 4 ECTS.

Rejestracja na studiach stacjonarnych jest ogólnouniwersytecka – jest to możliwość wybrania zajęć oferowanych przez wszystkie wydziały. Rejestracja odbywa się przed rozpoczęciem każdego semestru.

Zgodnie z obowiązującymi w UMK przepisami każdy student ma możliwość zapisania się i zaliczenia dwóch przedmiotów ponadprogramowych w ciągu roku bez dodatkowych opłat.

Studenci na 2 roku I stopnia studiów niestacjonarnych mają także obowiązek zrealizować przedmiot z grupy wykładów ogólnouczelnianych w wymiarze 2 ECTS. Rejestracja na nie odbywa się przed rozpoczęciem zajęć semestru letniego.

W ofercie roku akademickiego 2024/25 znajdują się następujące wykłady ogólnouczelniane dedykowane dla studentów studiów niestacjonarnych:

  • Ekonomia środowiska i zasobów naturalnych
  • Własna firma krok po kroku
  • Zrównoważony rozwój
  • Zarządzanie rozwojem zawodowym i osobistym

Rejestracja na zajęcia z wychowania fizycznego

Rejestracja na lektoraty z języków obcych

Rejestracja na zajęcia z obszaru nauk humanistycznych

Studenci I stopnia mają obowiązek zrealizowania zajęć z dziedziny nauk humanistycznych w wymiarze 6 ECTS w trzyletnim toku studiów. W ofercie WNEiZ znajduje się sześć wykładów:

  • Filozofia
  • Podstawy etyki
  • Historia gospodarcza
  • Sztuka wystąpień publicznych (nie dla Komunikacji i psychologii w biznesie!)
  • Writing – pisemne formy użytkowe dla studentów studiów ekonomicznych
  • Kultura popularna

Każdy z w/w przedmiotów ma 2 ECTS, które przypisane są do danego roku studiów i semestru studiów. Brak realizacji takiego wykładu na danym roku skutkować będzie niezaliczeniem roku studiów. W związku z tym, każdy student powinien sprawdzić w swoim planie studiów, na którym roku (semestrze) musi zrealizować te zajęcia, aby otrzymać punkty ECTS.

W semestrze zimowym obowiązek zaliczenia wykładu humanistycznego mają tylko studenci 3 roku 1 stopnia, w letnim semestrze rejestracja będzie dostępna dla studentów 1 i 3 roku studiów I stopnia.

Rejestracja na zajęcia z obszaru nauk humanistycznych zwyczajowo odbywa się przed rozpoczęciem każdego semestru i trwa około 2 tygodnie.

Uwaga studenci 3 roku! Nie ma możliwości ponownego zaliczenia przedmiotu, który realizowało się na 1 roku.

Studenci studiów stacjonarnych II stopnia mają obowiązek zaliczyć zajęcia z dziedziny nauk humanistycznych – jeden w języku polskim, jeden w języku obcym w wymiarze punktów ECTS i układzie zgodnym z obowiązującym ich planem studiów. Przedmioty te wybierane są w ramach rejestracji ogólnouczelnianej. Wykazy przedmiotów, ze wskazaniem dziedziny, znajdują się w poniższych linkach:

Oferta zajęć ogólnouczelnianych w języku polskim

Oferta zajęć ogólnouczelnianych w języku obcym

Studenci studiów niestacjonarnych II stopnia mają obowiązek zrealizowania zajęć z dziedziny nauk humanistycznych w wymiarze 4 ECTS, które są organizowane przez Wydział. Rejestracja na nie odbywa się przed rozpoczęciem zajęć semestru letniego.

Rejestracja na seminaria

Rejestracja na seminaria dyplomowe dla 3 roku I stopnia odbywa się we wrześniu podczas rejestracji na zajęcia kursowe.

Rejestracja na seminaria magisterskie dla studentów 1 roku II stopnia zwyczajowo odbywa się w styczniu. Studenci 2 roku II stopnia zapisują się do grup seminaryjnych, które realizowali u prowadzących na 1 roku II stopnia.

Maksymalny limit grupy seminaryjnej to 7 osób, minimalny 2 osoby. Podczas rejestracji obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.